Juwenalia Płockie 2016

W tym roku na zorganizowanie największego święta studenckiego w roku, jakim są Juwenalia Płockie, zdecydowali się studenci Politechniki Warszawskiej filii w Płocku oraz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Płocku.

Jest nam niezmiernie miło, że tradycja została podtrzymana, i że możemy wspierać swoim doświadczeniem, zapleczem osobowym oraz ciężką pracą jedno z największych wydarzeń kulturalnych w naszym mieście. Juwenalia Płockie są, zaraz po Audioriver i Reggaelandzie, jednym z trzech największych wydarzeń kulturalnych w naszym mieście. Jest to największa impreza studencka w roku, na którą żacy zapraszają wszystkich mieszkańców miasta, i każdego, kto ma na to ochotę. Juwenalia Płockie są wydarzeniem niebiletowanym, a udział w nich dla każdego jest bezpłatny. Event składa się z szeregu mniejszych i większych imprez tematycznych o charakterze kulturalnym, sportowym, a także charytatywnym, a w tym roku będzie trwał aż tydzień od 16 do 22 maja. Największą atrakcją jest koncert główny, który od pięciu lat odbywa się na terenie zielonym przy ulicy Łukasiewicza 17 w Płocku należącym do Politechniki Warszawskiej. Wyjątkowy klimat, ogromna przestrzeń i zapach świeżo ściętej trawy sprawiają, że każdy koncert w tym miejscu staje się dla młodych ludzi wyjątkowym wydarzeniem. Inicjatywę popierają władze uczelni, władze miasta, służby porządkowe, liczni partnerzy oraz inne organizacje. Juwenalia mają również na celu promowanie miasta Płocka, a co za tym idzie Uczelni Wyższych w Płocku, lokalnych artystów, a także sponsorów i partnerów tego wydarzenia.

LINE UP Juwenaliów Płockich 2016 znajdziecie na facebookowym wydarzeniu: Juwenalia Płockie2016.

Więcej informacji o poprzednich edycjach Juwenaliów Płockich znajdziecie na specjalnie utworzonym fanpageu: Juwenalia Płockie.

Fanpage Juwenalia Płockie utworzyli członkowie naszej organizacji jeszcze w 2012 roku (największych jak do tej pory Juwenaliów w historii Płocka) i został on przekazany w ręce płockich organizacji studenckich.