Biesiada „Na Ludowo”

Biesiada „Na Ludowo” to projekt, który zrealizowany został w dwóch częściach.

Pierwsza odbyła się na Placu Piknikowym Dębowym w Płocku.

Wydarzenie uświetnił wspaniały koncert Zespołu Tańca Ludowego Mazovia, który działa przy Politechnice Warszawskiej w Płocku.

Etnograf Piotr Rzeszotarski opowiadał o pieśniach ludowych i patriotycznych oraz o obrzędach ludowych związanych z regionem Mazowsza.

Były śpiewy oraz tańce do późnych godzin wieczornych.

Zadanie współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Relacja zdjęciowa z wydarzenia:

Na Ludowo Ambitni w Działaniu 2019 Na Ludowo Ambitni w Działaniu 2019 Na Ludowo Ambitni w Działaniu 2019 Na Ludowo Ambitni w Działaniu 2019 Na Ludowo Ambitni w Działaniu 2019Na Ludowo Ambitni w Działaniu 2019 Plakat

 

Druga biesiada „Na Ludowo” odbyła się w Mazowieckiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Płocku.

Wydarzenie uświetnił wspaniały koncert Zespołu Tańca Ludowego Mazovia, który działa przy Politechnice Warszawskiej w Płocku.

Tak, jak poprzednio etnograf Piotr Rzeszotarski opowiadał o pieśniach ludowych i patriotycznych oraz o obrzędach ludowych związanych z regionem Mazowsza.

Poniżej przedstawiamy kilka ujęć zdjęciowych z wydarzenia:

Projekt Biesiada Na Ludowo vol. 2, Ambitni w Działaniu 2019 Projekt Biesiada Na Ludowo vol. 2, Ambitni w Działaniu 2019 Projekt Biesiada Na Ludowo vol. 2, Ambitni w Działaniu 2019 Projekt Biesiada Na Ludowo vol. 2, Ambitni w Działaniu 2019 Projekt Biesiada Na Ludowo vol. 2, Ambitni w Działaniu 2019